A gyorsasági társasjátékok világa többek között azért is vonzó sokaknak, mert nem mindenkinek van ideje vagy energiája egy-egy hosszabb stratégiai társasjáték lejátszására. A gyorsasági társasjátékok pörgősek, általában könnyen taníthatóak, és könnyen tanulhatóak, és rövid játékidejüknek köszönhetően, egy hosszabb nap végén is lehet rá időt találni. Ahogy a modern társasjátékok többsége, a gyorsasági játékok is több készséget használ és fejleszt egyszerre. Ilyen fejleszthető készségek például a megfigyelés, koncentráció, reakció, memória, térlátás vagy az ügyesség. A gyorsasági társasjátékok többségéről elmondható, hogy a gyerekek, a jó megfigyelésüknek köszönhetően, fel tudják venni a versenyt a felnőttekkel, sőt sok esetben könnyedén győzedelmeskednek ezekben a játékokban. A legtöbb gyorsasági játék kis dobozos, és ezért könnyen hordozható, utazáshoz és kiránduláshoz is jól passzol. Ajándék kiegészítésnek, de akár iskolai karácsonyi ajándéknak is tökéletesek méretük, és kedvező áraik miatt.
Az egyik legnagyobb körben ismert és kedvelt gyorsasági játék a Dobble, a kis kerek kártyákat már szinte minden gyermek és család ismeri. Minden kártyán szimbólumok sorakoznak, és bármelyik két kártyát nézzük meg, egy azonos szimbólum párt fogunk találni. Ezeket kell minél gyorsabban megtalálni. Érdemes egy pillantást vetni a Dobble-család többi játékára is, hiszen több verzióban kapható már a játék, mint például a Dobble Animals az állatok rajongóinak, vagy Dobble Harry Potter, a közismert varázs világ hangulatával.
Hasonlóan könnyen tanítható és tanulható játék a Cortex Challange – IQ Party. A gyorsasági alapok itt is megvannak, viszont a Cortex Challange-ben logikai és megfigyelés alapú feladványokat kell a többieknél gyorsabban megoldani. A játék népszerűségét tökéletesen mutatja, hogy a családi verzióból, és a gyermekeknek szánt Kids verzióból is több rész jelent meg már a 2016-os megjelenése óta.
A Specific társasjátékban egy állatot kell megtalálni a sok közül amire igazak azok a tulajdonságok amiket dobókockákkal kidobtunk a kör elején. Minden tulajdonság csak egy állatra igaz, így itt is csak a leggyorsabb nyerhet. Tehát földön él, 2 lába van, és húsevő. Vajon melyik állat lehet ez? Vajon ki hagyta, hogy a kisállatkája a szoba közepét összepiszkítsa? Az biztos, hogy nem én voltam! Egy nagyon vicces, aranyos, gyorsasági és memória kártyajáték a Nem én voltam!, ahol feladatunk bebizonyítani kisállataink ártatlanságát, úgy hogy a gyanút valamelyik másik játékos álltkájára tereljük.
Gyorsaságot és ügyességet is fejleszt a Go Go Gelato társasjáték, ahol a rendelésnek megfelelő fagylaltokat kell készítenünk minél gyorsabban úgy, hogy a fagylalt gombócait reprezentáló színes műanyag labdákhoz nem szabad hozzáérni, csak a tölcsérek között kell öntögetni őket.
Nagyobb korosztálynak ajánljuk a Jungle Speed - Dzsungelláz társasjáték kipróbálását. Ebben a játékban sorban csapjuk fel a különböző szimbólumú kártyákat és ha két játékos ugyanolyan szimbólummal rendelkezik, a játékosok párbajoznak egymással, amit a középső totem minél gyorsabb elkapásával nyerhetnek meg.
Ha már dzsungel, itt van a Gobbit is, amiben sorban kártyákat fogunk felcsapni, amely kártyákon különböző színű kígyók, kaméleonok és szúnyogok lesznek. Minden újonnan felcsapott kártya után figyelni kell azt, hogy van-e olyan állat, amire a te aktuális állatod vadászik, illetve van-e olyan állat, ami a tied életére tör. Nehéz dolga lesz annak, aki az összes állatot szeretné megszerezni.
Ennél már csak egy univerzum megteremtése lehetne nehezebb, főleg ha a többi játékosnál hamarabb kell azt befejezni, pedig ez a feladat a Kozmosz Művekben, de azért ez egyszerűbb mint az ember gondolná. Különböző típusú bolygók és aszteroida övek kialakítása a feladat, minél gyorsabban.
Gyorsan szeretnétek egy jót játszani? Ezeket a társasjátékokat pont ezért találták ki!